Enaj OfertaGaleriaKontakt Enaj
Enaj
O nas

Ewa Najder

ENAJ - KWIATY I OGRODY jest prowadzona przez:
Ewę Najder i Marka Byliniaka

Ewa Najder

  • w 1981r. ukończyła Wydział Architektury Krajobrazu na SGGW-AR ( Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Akademia Rolnicza )
  • w latach 1981-88 pracowała w WPG (Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym) w Zakładzie Fizjografii przy opracowywaniu map roślinności rzeczywistej i potencjalnej oraz waloryzacji terenów dla potrzeb projektowania.
  • w1986r. zajmuje I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kompozycji Kwiatowych.
  • w latach 1989-93 pracowała na stanowisku dyrektora artystycznego firmy dekoratorskiej- ARS- DECOR wykonując aranżacje wnętrz roślinnością sztuczną i żywą oraz projektując ogrody.
  • w latach 1993- 2004 prowadzi wraz z Joanną Roman firmą florystyczną GREEN ART.
  • w latach 1996- 99 przebywa w Pakistanie gdzie przez 3 lata prowadzi grupę dyskusyjną Ogrody w ramach organizacji ASG (Asian Study Group ); prowadzi kursy ikebany w Ośrodku Kultury Amerykańskiej; projektuje i prowadzi nadzór autorski dla kilku ogrodów w Islamabadzie .

W 1997r zajmuje I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Florystycznym w Islamabadzie.

  • w latach 2001- 2004 przebywa w Korei Południowej gdzie przez 3 lata prowadzi zajęcia z rzeźby dla dzieci w Międzynarodowej Szkole w Seulu;
  • współpracuje z wydawnictwem Kwietnik
  • w 2004r zakłada wraz z Markiem Byliniakiem firmę ENAJ- Kwiaty i Ogrody

Marek Byliniak

Marek Byliniak

Jego doświadczenie ogrodnicze to wynik łączenia wielu pasji życiowych, wiedzy fachowej nabytej na studiach oraz miłości do świata przyrody.

Jeszcze przed studiami zdobywa z pozoru mało istotne, ale przydatne ze względów praktycznych umiejętności pracy w drewnie i metalu jako mechanik obróbki skrawaniem (nabytym w technikum mechanicznym), w 1988 kończy studium kreślarskie, w którym to otrzymuje tytuł kreślarza technicznego; w 1997 roku kończy wydział ogrodniczy w warszawskim SGGW AR (specjalizując się w roślinach ozdobnych).

Już w czasie studiów realizuje drobne projekty ogrodnicze. Umiłowanie do drewna jako wspaniałego i dekoracyjnego naturalnego tworzywa (przed laty bardzo skutecznie zajmował się renowacją mebli antycznych!), daje doskonałe efekty w jego rozlicznych pracach: powstają ciekawe pergole, altanki, surowe w swym wyglądzie i rustykalne podesty tarasowych założeń etc. Dodać wypadałoby, ze jego etnograficzne zainteresowania, zwłaszcza kulturą ludów azjatyckich, również znajdują odzwierciedlenie w niebanalnych realizacjach: np. altan nawiązujących do chat syberyjskich, czy ogrodów japońskich.

Jego wielką pasją, od jakiegoś czasu również skutecznie realizowaną, jest fotografia przyrodnicza. To hobby łatwo przenosi na obszar swojego zawodowego pola: z dużą wprawą, wrażliwością i znajomością kadru potrafi na zdjęciach ukazać nietuzinkowość ogrodów jakie tworzy wspólnie ze swoją koleżanką Ewą Najder.

Linia